طراحی سایت تجهیزات و ابزار پزشکی (شرکتی و فروشگاهی)

مجتبی خشامی هستم بیش از هشت سال است که در طراحی و راه اندازی سایت های تجهیزات پزشکی برای شرکت ها و فروشگاه های آنلاین فعالیت دارم.به دلیل تجربیات و مطالعاتم در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی فارغ از جایگاه یک وبمستر تلاش میکنم تا بعنوان یک مشاور در مسیر طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی و بازاریابی دیجیتال در کنار شما باشم تا تجربه ی ساختار یک کسب و کار آنلاین مناسب و گسترش بازار و مشتری را برای شما رقم بزنم.

اهمیت راه اندازی و طراحی آنلاین شاپ تجهیزات پزشکی

در آنلاین شاپ های تجهیزات پزشکی بر خلاف فروشگاه های سنتی خدمات ما بصورت آنلاین و شبانه روز به گستره وسیعی از مشتریان در سراسر کشور ارائه میشود! یعنی مشتری ما در هر زمان که احساس نیاز کند میتواند سفارش خود را پس از مطالعه و تماشای اطلاعاتی که در اختیارش قرار دادیم ثبت و نهایی سازی کند و مهمتر از هرچیزی تمامی این عملیات به صورت اتومیشن و بدون نیاز به پاسخ تلفنی،انبارداری و … اتفاق می افتد ! 

من به شما برای راه اندازی و طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی شما کمک میکنم تا مسیر جذابی را تجربه کنید

در چه بخش های از تجهیزات پزشکی میتوانیم کسب و کارمان را آنلاین کنیم ؟

فرقی نمیکند در چه حوزه ای فعالیت دارید ! تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات زیبایی ( پوست و مو )، تجهیزات فیزیوتراپی، تجهیزات پزشکی خانگی و … شما در هر حوزه ای که فعالیت دارید میتوانیم با راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی بازار خود را گسترش دهید و به مخاطبین خود نزدیک تر شوید

کسب و کارهایی هستند با مدل B2B که ممکن است در کل کشور تنها 100 مشتری داشته باشند ! کسب و کارهایی هم هستند با مدل B2C همچون شرکت هایی که تجهیزات پزشکی خانگی و مراقبت از بیمار در منزل ارائه میدهند که به اندازه کل ایران اندازه بازار آنهاست ! هر دو گروه برای نزدیک شدن به مشتریان و آسان سازی مسیر ارتباط با مشتری در بستر آنلاین باید هرچه سریعتر سایت و فروشگاه دیجیتال خود را راه اندازی کنند

مشتریانی که به من اعتماد کردند

چرا باید یک سایت و فروشگاه تجهیزات پزشکی داشته باشیم ؟

1 – ارائه خدمات در 24 ساعت شبانه روز

مشتریان ما متناسب با شغل، زمان بندی و فرصت های خودشون میتوانند هر زمانی که تمایل دارند به فروشگاه ما مراجعه کنند محصولات رو ببینند مقالات، کاتالوگ ها و ویدیو های اموزشی که در اختیارش قرار دادیم مشاهده کنند و در انتها پس از تصمیم نهایی طی یک کال تو اکشن سفارش خود را نهایی کنند.

2 – خروج از محدوده و دسترسی به مشتریان بیشتر

اگر امروز مشتریان شما به یک شهر و منطقه محدود می شوند با داشتن یک انلاین شاپ تجهیزات پزشکی یا دندانپزشکی یا زیبایی یا خانگی … به گستره بیشتری از مشتریان در سطح استان، کشور و حتی جهان دسترسی پیدا کنید و درامد خود را چندین برابر بدون هزینه های اجاره و نیرو و … افزایش دهید.

3 – تسهیل ارتباط با مشتری

اتفاقی دو سر برد برای پرسنل و مشتریان ما  ! مشتریان ما اگر تا دیروز نیاز بود برای هر سوال، اموزش و درخواست روزی چندین مرتبه با کارسناسان ما تماس برقرار کنند، امروز با پیش بینی سوالات پرتکرار و ترتیب محتوا متنی و ویدیویی و گرافیکی میتوانیم هم زحمت کارشناسان خود را کمتر کنیم و هم تجربه راحتتر و کوتاه تر و سریعتری برای مشتریانمان رقم بزنیم .

4 – کوتاه شدن مسیر برای رشد در مارکت تجهیزات پزشکی

در گذشته اگر تصمیم میگرفتیم تا در یک مارکت برند و صاحب مشتریان فراوانی شویم برای ما هزینه های مادی، غیر مادی و زمانی فراوانی در پی داشت ! امروز ایجاد زیرساخت های مناسب ( سایت و فروشگاه تجهیزات پزشکی ) و بازاریابی دیجیتال صحیح میتوانیم کم هزینه تر و البته سریع تر به این مهم دست یابیم

5 – رقابت تخصصی و منصفانه

رقابت در آنلاین شاپ ها و سایت های تجهیزات پزشکی در بستر دیجیتال نسبت به مارکت سنتی واقعی تر و کم حاشیه تر است ! در فضای سنتی رقبا از هر ترفند صحیح و غیر صحیحی برای مغلوب ساختن شما در مارکت استفاده میکنند اما در بستر انلاین اینگونه نیست ! با زیرساخت خوب، بازاریابی محتوایی صحیح و پاسخ به نیاز مشتریان میتوانید سهم خود را در مارکت بسیار امن افزایش دهید! مثلا دیگر در بستر دیجیتال کسی نمیتواند باز زد و بند رتبه یک شما را از گوگل بگید بلکه تخصص و محتوای شما خواهد بود که حضور شما را در جمع بزرگ مشتریان تضمین میکند

6 – خدمات اتومیشن و خودکار

اکثر خدمات در سایت و فروشگاه های دیجیتال تجهیزات پزشکی بصورت خودکار و اتومیشن انجام میشود ! یعنی بر خلاف دغدغه های مارکت سنتی برای انبار داری، فاکتور و پیش فاکتور، پاسخ تماس و … دیگر هیچکدام آن ها در بستر انلاین نداریم و بصورت خودکار در هر ساعت شبانه روز پیش میروند .

برای داشتن یک آنلاین شاپ تجهیزات پزشکی چه مجوز هایی لازم است؟

در قسمت قبل با شما همراه بودم و در خصوص ضرورت راه اندازی یک آنلاین شاپ برای شرکت های فعال در زمینه تجهیزات پزشکی صحبت کردیم. نباید از یاد ببریم که در آنلاین شاپ می توانیم محصولات خود را به صورت تک و عمده در بازار عرضه نمایم. در ابتدا شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که مجوزهای لازم برای داشتن یک آنلاین شاپ تجهیزات پزشکی چیست؟ در این خصوص باید گفت که آنلاین شاپ ها نیاز به دریافت اینماد و همچنین نماد تجارت الکترونیکی دارند. ثبت شرکت فعال در این حوزه و دریافت مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر نیاز فعالیت کسب و کارهای فعال در زمینه تجهیزات پزشکی می باشد. چگونه اعتماد مشتریان را در آنلاین شاپ های تجهیزات پزشکی جذب کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با تعامل و دریافت مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی، مخاطب می تواند با اعتماد بیشتری نسبت به دریافت خدمات از شما اقدام نماید.

مجتبی خشامی هستم

متخصص بازاریابی دیجیتال در کسب و کارهای حوزه سلامت

ارتباط مستقیم با من

 Kheshami.mojtaba@gmail.com

09120265244

اسکرول به بالا